Blog o wszystkim i o niczym.

By wzbogacić wnętrze o niecodzienny dodatek, warto zainwestować w ręcznie tkane dywany, które swym wyglądem nawiązują do orientalnego wzornictwa. Sprawią też, że małe pomieszczenie stanie się niezwykle ciepłe. Na dodatek niewielkim kosztem zadbasz o odrobinę luksusu.

Orient w Twoim mieszkaniu

Dywan to doskonałe zwieńczenie małego, przytulnego mieszkania. Wybierając tego typu dodatek nie musisz obawiać się, że nagle dość mała przestrzeń straci swój urok. Wręcz przeciwnie – dywan znajdujący się salonie lub sypialni sprawi, że pomieszczenie stanie się cieplejsze i znacznie bardziej ekskluzywne. Możesz wybierać spośród licznych, misternie wykonanych wzorów w wielu kolorach. Model najbliższy oryginałowi będzie utrzymany w czerwonych i brązowych barwach, ale możesz zdecydować się także orient w niebieskim lub zielonym kolorze.

Orientalny dywan tylko dla tradycyjnych wnętrz?

Czas złamać zasady obowiązujące w aranżacji wnętrz. Dotychczas po perskie dywany sięgano, by przyozdobić wnętrza o klasycznym wystroju, w których znajdowały się tradycyjne, drewniane dodatki oraz zdobienia. Ale dywan w orientalnym stylu sprawdzi się również w niewielkim, nowoczesnym pomieszczeniu. Ważne, by w takim przypadku wnętrze pozostało jasne – to sprawi, że po wejściu do pokoju wzrok natychmiast skupi się na dywanie i jego niezwykłych, barwnych wzorach.

Perski dywan dla wymagających

Dywan w stylu orientalnym to również doskonały wybór dla osób, które posiadają w mieszkaniu własnoręcznie wykonane przedmioty nawiązujące do indyjskiego lub tureckiego stylu życia. Mnogość wzorów i barw będzie się doskonale uzupełniać. Przy aranżacji takiego pomieszczenia warto zadbać, by dywan posiadał jak najszerszą paletę kolorów. Można również zadbać o godne towarzystwo dla dywanu w postaci patchworkowych poszewek na poduszkę czy wzorzystych zasłon, narzut i obrusów.