Blog o wszystkim i o niczym.

Obecnie firanki i zasłony odchodzą powoli w zapomnienie. Coraz częściej zastępowane są przez znacznie lżejsze i bardziej funkcjonalne rozwiązania, na przykład wdzięczne i wielobarwne rolety rzymskie.

Rolety, które pasują do każdego wnętrza

Z jednej strony firanki i zasłony wydają się już przeżytkiem. Ich pielęgnacja zabiera mnóstwo czasu. Z drugiej jednak strony wybór rolet materiałowych nie do końca Cię przekonuje? Doskonałym wyjściem z tej sytuacji będzie zamocowanie rolety rzymskiej, która łączy w sobie zalety zasłon oraz firanek. Tego typu rozwiązania świetnie wyglądają w każdym pomieszczeniu, zwłaszcza zaś w sypialni oraz kuchni.

Słońce w odpowiedniej dawce

Rolety rzymskie nie składają się w rulonik, tak jak inne popularne modele rolet, ale tworzą fałdowaną harmonijkę o dodatkowych walorach estetycznych. Wykonane są z lekkiego i przyjemnego w dotyku materiału dostępnego w wielu kolorach. Decydując się na ciepłą barwę możesz zapewnić swemu pomieszczeniu dodatkową, intymną atmosferę. Wybierają chłodne odcienie sprawisz natomiast, że wnętrze stanie się przyjemnie chłodne.

Nie tylko klasyczne wzory

Sporą zaletą rolet rzymskich jest to, że dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych oraz wzorach. Zwolennicy nieco odważniejszych rozwiązań również znajdą coś dla siebie. Bardziej pstrokaty model sprawi, że okno znajdzie się w centrum pomieszczenia. Miłośnicy klasyki mogą z kolei zdecydować się na rolety wykonane z lekkiego, prześwitującego materiału imitującego firanki.

Łatwe w montażu i utrzymaniu

Rolety rzymskie będą idealne dla osób, które nie posiadają zbyt dużych zdolności do majsterkowania. Poszczególnie modele można założyć na okno podobnie, jak robi się to z firanką. Pozostałe rodzaje nadają się do montowania przy użyciu specjalnych rzep. Ułatwia to również ich zdejmowanie oraz pielęgnację. Dodatkowo tkanina używana do produkcji rolet rzymskich jest odporna na działanie słońca, dzięki czemu nie blaknie.